przestrzeń obfitosci - Kościół Zielonoświątkowy Jezus Jest Panem w Lubaniu

Jezus jest Panem
Przejdź do treści

przestrzeń obfitosci

przestrzeń obfitości 7 filarów
 

PRZESTRZEŃ OBFITOŚCI

”Przestrzeń Obfitości” to projekt, który realizujemy wraz z dziećmi w szkółce niedzielnej. Idea tej inicjatywy to wyraz wdzięczności Panu Bogu za Jego dobroć i łaskę oraz miłość wzajemną do każdego z nas.
 
Realizując to przedsięwzięcie dołączyły do nas kolejne osoby, które przykładając rękę do tego dzieła sprawiły że jest ono z każdym tygodniem doskonalsze i płynie wprost z Bożego serca.
 
Inspiracją do wykonania tego projektu było szereg okoliczności, oraz pozycje literaturowe
 
„Boża Zbroja. Cykl lekcji biblijnych dla dzieci” wydanej przez Misję Ewangelizacyjną wśród dzieci, książka Aliny Wieji „7 słupów mądrości” oraz studium biblijne „Odbudowanie życia w obfitości” opracowane przez Estelle Blank i Anne Chmiel wydane przez Koinonia.

 
 
Celem naszego projektu jest opowiedzieć o „Przestrzeni Bożej obfitości” w szerokim kontekście. Aby zobrazować i dokładnie omówić ten temat będziemy posługiwać się kilkoma technikami tj. inscenizacją, wykładami Słowa Bożego a także pokażemy artystyczne ujęcie tego tematu w spektaklu, który będzie w sobie zawierał elementy pantomimy, tańca flagami,fantastycznej muzyki i efektów specjalnych.

 
To co widzimy na zdjęciu to przepiękna budowla, która ma niezwykły dach, fundament i piękne filary. Jest to obraz, który w sposób symboliczny przedstawia elementy przestrzeni duchowej. Fundament symbolizuje Jezusa Chrystusa, a ta piękna kopuła- Bożą Chwałę. Filary czyli te cudowne słupy zakreślają przestrzeń Bożej Obfitości. Są to fundamentalne zasady i prawa duchowe ustanowione przez Boga. A mianowicie : prawda, pokój, czyste serce, dobro, słowa życia (czyli słowa błogosławieństwa), przebaczenie i miłość. Każdego z tych słupów chroni jeden element Bożej Zbroi.
 
A więc Boża zbroja to narzędzie, które Bóg daje każdemu człowiekowi aby chronił słupy zakreślające przestrzeń obfitości w swoim życiu. W przestrzeń tę Bóg zaprasza każdego człowieka który przyjął Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela i Pana.

 
Jezus – syn Boga Żywego tę przestrzeń dla nas zdobył i chce byśmy w niej żyli. To wyłącznie od każdego z nas zależy czy będziemy chcieli przeżyć swoje życie w obszarze Bożych standardów, ponieważ jakość naszego chrześcijańskiego życia zależy od tego czy podążymy za Bożym sposobem kroczenia przez życie wg. Jego zasad i praw, które ustanowił.
 
On zaprasza każdego. Czy zechcesz przyjąć to zaproszenie?
 
 
Realizując ten projekt chcemy was przenieść do krainy Bożej Obfitości. Chcemy opowiedzieć o tej przestrzeni w kontekście każdego jej elementu  oraz pokazać - jak ona funkcjonuje z poszczególnymi częściami Bożej Zbroi.

 
Jeśli w Twoim życiu słupy ochronne twojej przestrzeni są nadwyrężone lub bardzo uszkodzone, to pokażemy Boży plan ich odbudowania.
 
Przez kolejnych 7 tygodni będziemy wraz z dziećmi opowiadać o Bożej Zbroi będziemy usługiwać Bożym Słowem na temat każdego z filarów. Projekt zakończy spektakl pt. „Przestrzeń obfitości” na który serdecznie Cię zapraszamy.
 
Jest to opowieść o człowieku, który skorzystał z zaproszenia by wejść w Przestrzeń Bożej Obfitości. Historia opowiedziana bez słów, a jedynie za pomocą obrazów, dźwięku i tańca flagami to sposób jaki wybraliśmy by przekazać Wam to co Jezus uczynił dla nas na krzyżu Golgoty i co dla nas przygotował tu na ziemi.
 
Będzie to czas refleksji i prawdziwa uczta dla ducha, duszy i ciała.

 
 
Przygotowali : Wioletta i Grzegorz Wąs
Wróć do spisu treści