Gwiazdkowa Niespodzianka - Kościół Zielonoświątkowy Jezus Jest Panem w Lubaniu

Jezus jest Panem
Przejdź do treści

Gwiazdkowa Niespodzianka

SŁUŻBY
POPRZEDNIE LATA
2009

Gwiazdkowa Niespodzianka – akcja charytatywna polegająca na docieraniu z paczkami świątecznymi do dzieci z środowisk najuboższych. Przeprowadzana jest w czasie, który najlepiej symbolizuje miłość Boga w okresie świąt Bożego Narodzenia. Miłość Boga do człowieka jest największą wartością, która przyświeca tej inicjatywie. Ci którzy są jej świadomi i doświadczyli jej w życiu, chcą poprzez okazanie zainteresowania i serca wraz z upominkiem przekazać ją dalej.

Kim jesteśmy?

Nasi wolontariusze wywodzą się z różnych kościołów i wspólnot chrześcijańskich w Polsce, połączonych wizją niesienia pomocy dzieciom. Dołączyliśmy do światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas ChiId prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan’s Purse. W zamożniejszych krajach prywatne osoby przygotowują prezenty świąteczne dla ubogich dzieci w innych częściach świata. Nasz kraj jest jednym z 89, do których te paczki trafiły, a pochodzą z Niemiec, Anglii i USA.

W Polsce akcja ma już pięcioletnią tradycję. Świąteczne upominki dotarły już do 400 000 polskich dzieci w większości gmin od Bieszczad po Mazury, Kotlinę Kłodzką i Pomorze. Powstała już spora „armia” wolontariuszy, którzy z jednej strony z dużym poświęceniem pracują na rzecz Gwiazdkowej Niespodzianki, z drugiej zaś rozbudzili społeczne współczucie i szereg dodatkowych inicjatyw zmierzających do przeciwdziałania ubóstwu.

Ostatnie zmiany polityczne a szczególnie przystąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowało, że dotychczasowi darczyńcy bardziej koncentrują się na krajach tzw. Trzeciego Świata, stopniowo zmniejszając dostawy do Polski. Wolontariusze stanęli zatem przed nowym zadaniem: jak kontynuować pracę nie mając wystarczającej ilości darów z zagranicy? Już w roku ubiegłym sami zaczęli przygotowywać paczki na wzór tych zagranicznych. Był to wspaniały pierwszy krok, ale zaledwie kropla w morzu potrzeb. Święta staja się okazją do okazania serca bliźnim i sprawienia odrobiny radości ubogim dzieciom w naszym kraju.
www.samaritanspurse.org

www.samaritanspurse.org/index.php/OCC/


2010
Wróć do spisu treści